Vítězslava Felcmanová & Filadelfo Giuliano (chystané novinky)

16.06.2023

Další dvě novinky z jarní poetické edice nakladatelského projektu TOFANA odcestovaly po kontrole signálů do tiskárny, kde se promění z virtuální změti zdrojových dat v krásné knížky na voňavém papíře.

První z nich je básnická sbírka Vítezslavy Felcmanové (* 1962) Krajkáři slov. Autorka celý život pracuje v lékárně, volný čas věnuje psaní. Úspěšné jsou její detektivní povídky, které vyšly v knize Kočka na stopě. Verše publikuje v internetovém časopisu Divoké víno a každoročně v almanachu českých básníků. Krajkáři slov je její první samostatná sbírka. Autorkou krajek i jejich fotografií v knize je Bronislava Bacílková (* 1957), sestra Vítězslavy Felcmanové. Mnoho let pracovala v restaurátorském oddělení Národního archivu. Sama se věnuje hlavně textilní tvorbě, ale i kresbě a malbě. Každoročně se zúčastňuje výstav u nás i v zahraničí.

Autorem druhé publikace Nostalgie po létě je Filadelfo Giuliano, rodák ze sicílské Catanie. Vyučoval italštinu a dějepis ve Vicenze, renesančním městě nedaleko Benátek. Nyní již řadu let žije střídavě v Itálii a České republice, konkrétně v Červeném Kostelci. V italštině vydal šest sbírek básní, dva romány a dvě sbírky povídek. V češtině vydal román Návrat na Sicílii a sbírky básní Podzimní samota (s Vítězslavem Vlčkem) a Přímořský déšť. Do italštiny přeložil knihy Nová Evropa (T. G. Masaryk), Bylo nás pět (K. Poláček) a Samé trápení s mojí chudou rodinou (S. Ochová).

Obě knížky si můžete již nyní zajistit za zvýhodněnou cenu zde.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky